O firmie

Kim jesteśmy?

Jesteśmy czołowym importerem z prywatnym kapitałem oraz producentem niskoemisyjnych paliw węglowych, z zaangażowaniem prowadzącym działania na rzecz minimalizacji wpływu naszej działalności na środowisko. Jesteśmy częścią Grupy UNIMOT – multinergetycznej grupy kapitałowej i największego niezależnego importera paliw w Polsce.

Co robimy?

Wspieramy naszych partnerów biznesowych, dostarczając im paliwa węglowe, które charakteryzują się najniższym możliwym wpływem na środowisko, przy jednoczesnym zapewnieniu terminowości dostaw, a także spełniają wymagania jakościowe istotne dla danego klienta.

Produkujemy i dostarczamy:

  • Niskoemisyjne węgle opałowe dla sektora domowego oraz indywidualnych odbiorców.
  • Niskoemisyjne miały energetyczne oraz nietypowe mieszanki węglowe dla odbiorców przemysłowych.

Jak działamy?

Jesteśmy obecni na każdym etapie dostaw, od importu drogą morską niskoemisyjnych paliw węglowych z całego świata do zarządzania złożonymi procesami logistycznymi na terenie całego kraju.

  • Nadzorujemy proces kontraktacji węgla i frachtu morskiego, zapewniając najwyższą jakość usług przeładunkowych w portach i na przejściach granicznych.
  • Zarządzamy własnym terminalem węglowym, gdzie realizowana jest produkcja węgli opałowych oraz mieszanek miałowych spełniających indywidualne wymagania jakościowe każdego klienta.
  • Odpowiadamy za logistykę morską, kolejową oraz samochodową, koordynując dostawy od miejsca załadunku do miejsca ostatecznego przeznaczenia wskazanego przez klienta.